Kiedy pierwszy raz wybierałam się do Zurychu, to w ogóle nie miałam pojęcia, że właśnie tutaj znajduje się najstarsza na świecie wegetariańska restauracja: Hiltl. Kolejny raz przekonuję się, że najlepiej jest poznawać dane miejsce dzięki lokalnym mieszkańcom: to właśnie oni wiedzą gdzie warto zajrzeć i czego trzeba spróbować.

Wracając do tematu wegetariańskiej restauracji: powstała ona w 1898 roku i na początku była to mała knajpka, która wcale nie cieszyła się popularnością. Lokal borykał się z utrzymaniem i brakiem klientów. Aż do momentu, kiedy zawitał do restauracji zawitał pewien krawiec o nazwisku Hiltl. Kilka lat po swojej pierwszej wizycie Pan Hiltl wykupił lokal i teraz, od 4 generacji najstarsza na świecie wegetariańska restauracja jest zarządzana właśnie przez rodzinę Hiltl. Zobacz naszą relację z odwiedzin tej restauracji :)

Subskrybuj
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go. Dzięki! :-)Zobacz mojego Instagrama
Zobacz wszystkie artykuły
O autorze posta:
Lena Gryszko

Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.

Chcę zobaczyć jak Ci wyszedł przepis! Oznacz mnie na Instagramie @lenagryszko