Boho Park Glamping niedaleko Warszawy

Pomysł na stworzenie swojego miejsca do wypoczynku kiełkował w nas już od dłuższego czasu. I nagle zapadła decyzja: zróbmy glamping czyli "glamorous camping". Od decyzji do realizacji minęło kilka miesięcy. Zakasaliśmy rękawy i praktycznie od rana do nocy pracowaliśmy, żeby jak najszybciej powstał Boho Park – nie tylko dla nas ale też i dla gości. Bo my tak już mamy, że jak coś robimy, to największą radość daje nam możliwość dzielenia się tym z innymi ludźmi.

W skrócie Boho Park to 5 namiotów stojących na ponad hektarowym terenie. Dookoła jest las, łąka i zaledwie 300m od nas urokliwa rzeka Liwiec. Wszędzie jest zielono. Obszar Boho Parku zalicza się do obszaru Natura2000 – nieopodal są chronione lasy przez co otoczenie jest z jednej strony dzikie, a z drugiej strony zadbane. Rzut beretem jest też Nadbużański Park Krajobrazowy więc szlaków rowerowych i spacerowych jest tutaj od groma.

Sama rzeka Liwiec przy Boho Parku jest dosyć płytka – woda sięga najwyżej do pasa. Dlatego jest to raj dla rodzin z małymi dziećmi. W upały na "oswojnej" i piaszczystej plaży roi się od dzieci budujących zamki z piasku i wesoło pluskających się wodzie. Dla tych, którzy lubią jednak spokój Liwiec też ma coś w zanadrzu: przez to, że jest krętą rzeką, to można znaleźć dużo dzikich, intymnych plaż. Z kolei ci, którzy unikają "nicnierobienia" mogą wynająć kajaki. Generalnie niby jedna rzeka Liwiec, a zapewni cały wachlarz atrakcji :) Ja osobiście uwielbiam spacery brzegiem Liwca w ciepłe, letnie wieczory. Zachód słońca wygląda zjawiskowo, a gorące powietrze nad rzeką późnym popołudniem przyjemnie się schładza.

Ale wracając do Boho Parku! Jak wspomniałam to 5 namiotów. Każdy urządzony w takim samym standardzie. Jest podwójne łóżko małżeńskie oraz rozkładana dwuosobowa kanapa. Do tego komoda, żeby można było wygodnie rozpakować swoje rzeczy. Jeżeli jest za gorąco to włączamy wiatraki, a jeżeli za zimno, to ustawiamy grzejniki. W każdym namiocie staraliśmy się też dodać elementy dekoracyjne, które sami zrobiliśmy. Przykładowo stoliki nocne przy łóżku to duże, rzeźbione przez nas pieńki :)

Oprócz tego zależało nam na tym aby namioty były naprawdę wygodne i zapewniały komfort dlatego każdy ma swoją łazienkę i mały aneks kuchenny. Więc prysznic bierzemy pod gołym niebem stąpając po drobnych kamyczkach.

W każdym namiocie jest też lodówka i oczywiście jest niezbędne kuchenne wyposażenie. A jedzenie przygotowujemy sobie na płycie indukcyjnej. Naleśniki z twarogiem i jagodami podsmażone na masełku to jest tego typu śniadanie, które w takim miejscu na tarasie smakuje najlepiej!

Każdy namiot ma też swój taras. Dwa fotele i stolik. Mamy też kilka malutkich krzesełek przeznaczonych dla kilkuletnich dzieci – tak, żeby też mogły wygodnie zjeść posiłek na tarasie. Z kilku namiotów widok z tarasu jest hipnotyzujący: na polanę i drzewa albo po prostu na las. Goście, którzy szukają maksymalnego wyciszenia często wybierają namiot SEQUOIA, ponieważ tu z tarasu widać rano wschód słońca i wszechogarniającą zieleń.

Ogólnie nazwa i wystrój każdego namiotu nawiązuje do konkretnego Parku Narodowego w USA.

Mamy więc: ZION – jest to namiot artystyczny, w biało - turkusowych kolorach. Znajdziesz w nim skrzynię pędzli, farb i płótna. SEQUOIA – namiot wyciszenia. Dominują tu stonowane kolory ciemnej czerwieni i złota. Namiot jest odwrócony od całej reszty namiotów co daje dużo intymności. GRAND CANYON – namiot romantyczny. Urządzony w pastelowych i perłowych kolorach. Idealny dla par, dla których miłość jest najważniejsza i oprócz siebie niczego więcej do szczęścia nie potrzebują. YELLOWSTONE – namiot urządzony z żółtymi akcentami. Taras wychodzi na drzewa. Widok z okna namiotu również jest magiczny: tylko (albo aż!) drzewa. Namiot ten jest najdalej wysunięty w las co sprawia, że jest on troszkę outsiderem, podobnie do Sequoia :). Na wyposażeniu tego namiotu są nasze ulubione planszówki, które zapewnią atrakcje w pochmurny wieczór. MONTANA – namiot z błękitnymi akcentami. Jest to namiot "najchłodniejszy" bo jest całkowicie zanurzony w lesie. Przez co w upalne dni jest chyba najprzyjemniejszym namiotem, ponieważ naturalnie zapewnia przyjemny chłodek.