Mobilna aplikacja Przepisy Tradycyjne

Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy dla Czytelników bloga niespodziankę i w końcu możemy się nią podzielić! Od kilku miesięcy trwały prace nad aplikacją mobilną Przepisy Tradycyjne, której zadaniem jest ułatwienie z korzystania z przepisów opublikowanych na blogu. Aplikacja jest darmowa i możesz ją pobrać z Google Play.

Historia powstania aplikacji Przepisy Tradycyjne

Autorem aplikacji jest berliński duet: Anna Ulkowska i Patrick Ganss. Zabawna historia jaka się kryje za powstaniem aplikacji jest taka, że z Anią chodziłam w liceum do jednej klasy. Nasze drogi dosyć wcześnie się rozeszły i jedyny jaki miałyśmy ze sobą kontakt to poprzez Facebooka (Dziękujemy Zuckerbergowi za tę wspaniałą platformę społecznościową! :) ) Pewnego dnia Ania napisała do mnie nieśmiałą wiadomość z pytaniem, czy nie myśleliśmy nigdy nad tym, aby blog miał również swoją aplikację. Oczywiście, że myśleliśmy! Natomiast zupełnie nie mieliśmy czasu, żeby się tym tematem zająć. Ania i Patrick kompleksowo podeszli do działań i w przeciągu kilku miesięcy powstały makiety, projekty i w końcu sama aplikacja. To oni właśnie odpowiadają za jej powstanie, wdrożenie i funkcjonowanie. Mamy z Bartkiem to szczęście, że napotkaliśmy parę, która też lubi ze sobą współpracować i dzięki temu mogła powstać aplikacja.

Jakie funkcje ma aplikacja Przepisy Tradycyjne

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przeglądanie przepisów na ekranie telefonu musi być przede wszystkim wygodne. Zależało nam na tym, aby użytkownik w szybki i łatwy sposób znajdywał te treści, których aktualnie potrzebował. Kilka funkcji opisuję poniżej.

  1. W aplikacji istnieje możliwość np. tworzenia swoich list z ulubionymi przepisami. Każdy przepis opatrzony jest symbolem serduszka. Po oznaczeniu tego symbolu dana receptura zapisuje się w “ulubionych” przepisach i pozostaje w tym folderze tak długo jak Ty tego chcesz. W ten sposób masz zebrane w jednym miejscu wybrane przeze Ciebie przepisy.

  2. Nie trzeba też się męczyć z przeliczaniem składników. Możesz zmienić ilość porcji danego dania, a proporcje składników automatycznie się dopasują (Uff! Uwielbiam to ułatwienie).

  3. Idąc dalej, aplikacja ma możliwość tworzenia listy zakupów. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk aby automatycznie utworzyła się lista. Przydatne jest to, że lista zakupów działa nawet wtedy, kiedy Twój telefon nie jest podłączony do internetu. Do listy zakupów możesz dodawać też inne produkty, tak żeby nie tworzyć wielu list. Ma być łatwo i jak najmniej karteczek, które zawsze się jakimś cudem gubią :)

  4. Moją ulubioną funkcją jest timer. W każdej chwili mogę ustawić odliczanie czasu gotowania i telefon w porę przypomni mi, że najwyższy czas wyjąć np. ciasto z piekarnika – to wszystko bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Każdy kto gotuje potrzebuje czasami wsparcia w odliczaniu czasu i cieszę się, że nasza aplikacja taką właśnie funkcję posiada.

  5. W zakładce Tradycyjne Kolekcje znajdziesz wszystkie przepisy, które zostały w przejrzysty sposób podzielone na kategorie. Szybko i łatwo znajdziesz pomysł na wybrane danie.

W aplikacji znajdują się wszystkie treści, które są opublikowane też na blogu. Oprócz przepisów możesz czytać artykuły albo oglądać przygotowane przez nas materiały video.

Kto korzysta z aplikacji Przepisy Tradycyjne?

Na ten moment z aplikacji korzysta blisko 10 000 użytkowników i jesteśmy zaskoczeni jak pozytywne komentarze zbiera aplikacja. W oficjalnym rankingu najlepszych aplikacji w Google Play, z kategorii “Jedzenie i napoje” nasza aplikacja zajęła 6 miejsce. Naszym zdaniem to całkiem dobry wynik patrząc na to jak młoda jest aplikacja oraz jak dużo (540) jest dostępnych podobnych aplikacji – Ania, Patrick gratulacje! Podium w rankingu należy do McDonalds, PizzaPortal, czy Uber Eats. Dlatego tym bardziej wierzymy, że aplikacja faktycznie jest pomocna użytkownikom.

Co ciekawe, kiedy jeszcze aplikacja była w wersji testowej, to na portalu Antyapps pojawił się pierwszy artykuł recenzujący jej działanie. Dziękujemy autorowi recenzji za najwyższą możliwą ocenę! <3

Pobierz naszą bezpłatną aplikację z Google Play

Aplikacja jest w pełni darmowa. Możesz ją pobrać ze sklepu Google Play. Czekamy na Wasze opinie, miłego korzystania!