To jest propozycja tylko dla najmocniejszych i tylko dla tych, którzy są zdeterminowani, żeby się szybko rozprawić z przeziębieniem/osłabieniem/grypą/anginą. Niestety żyjemy w takim klimacie, że jak tylko następuje zmiana pory roku, to większość osób podłapuje katar, ból gardła i inne nieprzyjemne dolegliwości.

Zdrowotny eliksir na przeziębienie

Proponowany eliksir jest mieszanką wybuchową bo wszystko co ma mocne właściwości antybakteryjne jest tutaj mocno skumulowane: imbir, chilli, kurkuma. Do tego łagodny miód z nawilżającymi właściwościami i żurawina z ogromną ilością witaminy C. W skrócie wszystko to, czego osłabiony organizm potrzebuje do walki z chorobą.

eliksir na przeziębienie

Jeżeli tylko czujesz, że bierze Cię przeziębienie albo już wiesz, że musisz się rozprawić z chorobą, to ten domowy sposób jak najbardziej jest dla Ciebie. Ja niestety co roku zmagam się kilka razy z anginą, zawsze w okresie październik- grudzień i właśnie dzięki temu eliksirowi nieraz udało mi się przezwyciężyć chorobę i szybko stanąć na nogi.

Otrzegam tylko: to naprawdę jest bardzo ostre :) Możesz oczywiście zmniejszyć ilość papryczki.

Zdrowotny eliksir na przeziębienie

Składniki

  • 1 papryczka chilli
  • 1 łyżeczka miodu
  • 50 ml wody
  • Garść żurawiny
  • Kawałek kurkumy
  • Kawałek imbiru

Przygotowanie

  1. Wszystkie składniki umieść w wysokim naczyniu i zblenduj porządnie. Uważaj na dodatek kurkumy – bardzo mocno barwi dłonie. Po przyrządzeniu eliksiru od razu go wypij. Wystarczy kieliszek 40 ml.
  2. Taki elkisir możesz pić nawet 2 razy dziennie do momentu aż nie zauważysz poprawy. Z naszego doświadczenia już na drugi dzień jest zdecydowanie lepiej.
Jeśli podoba Ci się ten przepis, udostępnij go. Dzięki! :-)Oznacz mnie na Instagramie @lenagryszko
Zobacz wszystkie przepisy
O autorze posta:
Lena Gryszko

Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.

Chcę zobaczyć jak Ci wyszedł przepis! Oznacz mnie na Instagramie @lenagryszko