Konfitura wiśniowa (lepsza wersja)

Czas przygotowania 40 minut
Czas gotowania 30 minut
Liczba porcji 10
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Zamykanie lata w słoiczku! Już raz publikowałam przepis na konfiturę wiśniową, jednak otrzymywałam wiadomości, że receptura nie u wszystkich się sprawdza. Dlatego jeszcze raz wzięłam się za porządne odmierzanie proporcji i spisywanie krok po kroku jak przygotować tradycyjną wiśniową konfiturę.

Na początek rodzaj wiśni – najlepiej sprawdzi się ta o odmianie "Szklanka". Jest ona pełna soku, jędrna i przyjemnie kwaśna. Drylowanie wiśni jest prostsze kiedy użyjemy do tego zwykłej słomki, tzn. wbijamy słomkę w wiśnie na wylot i pestka sama zgrabnie wychodzi. Drylowanie za pomocą słomki jest szybsze i ogromną zaletą jest to, że jest o czysto dookoła :) Do owocowych konfitur lubię dodawać pektyny jabłkowo-cytrusowej. Jest to naturalny składnik zagęszczający konfiturę – dzięki niemu możemy dodać mniej cukru, a konfitura mimo wszystko uzyska odpowiednią konsystencję i trwałość w przechowywaniu.

Konfitura wiśniowa (lepsza wersja)
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
AG
Aneta Głowacka-Garus
Czy zamast pektyny mogę użyć agar?
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.