Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!
Niesamowite jest to, ile aromatu mają w sobie same warzywa. Z wymyślaniem zupy nie trzeba kombinować. Kolejny raz okazuje się, że smaczną i prostą w przygotowaniu zupę można zrobić w kilkanaście minut. Dlaczego "rumiana"?
Rumiana, ponieważ wszystkie, drobno posiekane warzywa najpierw lekko dusimy na małej ilości masła. Warzywa nabierają wtedy złocistego koloru. Finalnie nasze danie wygląda jak bulion z prawdziwego zdarzenia. Z tą tylko różnicą, że przygotujemy ją w kilkanaście minut. Przepis pochodzi z 1871 roku.
Składniki
Przygotowanie
“Pokrajać drobno jak makaron dużo różnych jarzyn i włoszczyzny, jako to: kalarepy, marchwi, selerów, pietryszki, groszku zielonego, dodają kalafiorów drobno rozebranych, szparagów w kostkę krajanych, kapusty włoskiej, krajanej w ćwiartki. Wziąć w rondel łyżkę młodego masła, rachując na cztery osoby, wrzucić jarzyny z czterema kawałkami cukru do rondelka w masło i niech się pod pokrywką krótko smaży.
Rondelek postawić trzeba na wolnym ogniu i potrząsać często, aby się jarzynki zrumieniły, a nie przypaliły’wtedy podlać wodą tyle, ile zupy potrzeba, dodać parę cebul upieczonych w piecu i gotować, aby smak włoszczyzny dobrze wygotował; Zupa ta powinna mieć kolor bulionu, jeżeli nie dosyć brunatna można dodać trochę karmelu. Po dostatecznym wygotowaniu jarzyn, przefasować zupę i podać z grzankami, smażonymi na maśle, w kostkę krajanymi.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.