Zdrowotny eliksir na przeziębienie

Czas przygotowania 5 minut
Czas gotowania 10 minut
Liczba porcji 1
Typ dania
Przepis z kolekcji
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

To jest propozycja tylko dla najmocniejszych i tylko dla tych, którzy są zdeterminowani, żeby się szybko rozprawić z przeziębieniem/osłabieniem/grypą/anginą. Niestety żyjemy w takim klimacie, że jak tylko następuje zmiana pory roku, to większość osób podłapuje katar, ból gardła i inne nieprzyjemne dolegliwości.

Proponowany eliksir jest mieszanką wybuchową bo wszystko co ma mocne właściwości antybakteryjne jest tutaj mocno skumulowane: imbir, chilli, kurkuma. Do tego łagodny miód z nawilżającymi właściwościami i żurawina z ogromną ilością witaminy C. W skrócie wszystko to, czego osłabiony organizm potrzebuje do walki z chorobą.

Jeżeli tylko czujesz, że bierze Cię przeziębienie albo już wiesz, że musisz się rozprawić z chorobą, to ten domowy sposób jak najbardziej jest dla Ciebie. Ja niestety co roku zmagam się kilka razy z anginą, zawsze w okresie październik- grudzień i właśnie dzięki temu eliksirowi nieraz udało mi się przezwyciężyć chorobę i szybko stanąć na nogi.

Otrzegam tylko: to naprawdę jest bardzo ostre :) Możesz oczywiście zmniejszyć ilość papryczki.

Zdrowotny eliksir na przeziębienie
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
AP
Alicja Pasternak
czy to jest bezpieczne dla żołądka? :P
Awatar
Lena Gryszko
jeżeli masz bardzo wrażliwy żołądek to lepiej pomić papryczkę chilli :)
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.