Zrobienie w domu kisielu owocowego jest banalnie proste. Potrzebujesz zaledwie 3 składników, w tym ulubione owoce. Kisiel domowy zrobisz dosłownie w 5 minut! Jeżeli nie dodasz w ogóle cukru, to będzie to idealny deser również dla najmniejszych i najbardziej wymagających brzuszków. Zdrowy kisiel owocowy w 5 minut!

Domowy kisiel owocowy

Domowy kisiel owocowy

Składniki

  • 300 ml wody
  • 120 g owoców leśnych
  • 2 stołowe łyżki mąki ziemniaczanej

Przygotowanie

  1. Odmierz 300 ml wody i odlej ok. 50 ml (to ok. pół szklanki). Przelej 250 ml do garnuszka, dodaj owoce i włącz mały palnik. Doprowadź do wrzenia.
  2. W szklance z odmierzoną wodą wymieszaj dokładnie 2 stołowe łyżki mąki ziemniaczanej. Wlewaj roztwór powoli do gotujących się owoców i cały czas mieszaj trzepaczką. Kisiel bardzo szybko zacznie gęstnieć. Po minucie wyłącz palnik, ostudź kisiel i podawaj.
Jeśli podoba Ci się ten przepis, udostępnij go. Dzięki! :-)Oznacz mnie na Instagramie @lenagryszko
O autorze posta:
Lena Gryszko

Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.

Chcę zobaczyć jak Ci wyszedł przepis! Oznacz mnie na Instagramie @lenagryszko