Doskonałe faworki

Czas przygotowania 60 minut
Czas gotowania 10 minut
Liczba porcji 50
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Alternatywa do pączków, czyli faworki. Inaczej zwane chrustem. Leciutkie, chrupiące, bardzo delikatne. Przewagą faworków nad pączkami jest to, że o wiele szybciej się je robi :)

Aby faworki były pięknie napowietrzone należy ciasto dobrze wyrobić, a następnie je porządnie potraktować wałkiem – mocne uderzenia wałkiem wtłoczą w ciasto powietrze. Następnie ciasto powinno leżakować przez ok 1 godzinę, koniecznie pod przykryciem. Inaczej ciasto będzie za suche i podczas smażenia będzie łatwo nasiąkało tłuszczem.

Doskonałe faworki
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.