Grzanki z konfiturą

Według przepisu z 1904 r.

Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 10 minut
Liczba porcji 2
Typ dania
Rodzaj kuchni
Przepis z kolekcji
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Najprościej znaczy często najlepiej :) Przed Wami propozycja na śniadanie: grzanki z konfiturą. Chwila, moment i śniadanie gotowe!

Grzanki z konfiturą
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1904 roku

Na wszelkiego rodzaju grzanki najlepszy chleb angielski [...]. Pokrajać grzanki grubości małego palca, a obkroiwszy równo skórki, nasmarować każą z grzanek marmoladą morelową, jabłkową lub wreszcie powidłami. Zlepić po dwie stronami posmarowanemi, a tymczasem przygotować trochę gęstego ciasta, jak na naleśniki. Maczać grzanki zlepione i smażyć w gorącem maśle. Po upieczeniu obsypać je cukrem i podać z sokiem.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
BK
Bożena Karpiak
super przepis.
Awatar
Lena Gryszko
Bardzo się cieszę! ☺️
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.