Jabłko w szlafroku

Według przepisu z 1904 r.

Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 25 minut
Liczba porcji 1
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Jak tylko wstaję rano z łóżka, to od razu sięgam po mój ulubiony, ogromny, szlafrok. To już jest taki mój rytuał - szlafrok musi być. I tak się składa, że w niedzielę wyjątkowo długo się znim nie rozstaję :) Okazuje się, że jabłka też lubią się wygrzewać w szflafroku! :)

Jabłka wypełnione cukrem cynamonowym i opatulone ciastem francuskim. To musi być (i jest!) dobre :)

Poniżej zamieszczam oryginalny przepis z 1904r.

Jabłko w szlafroku
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1904 roku

Wybrać małe jabłuszka winkowate, obraćje starannie, wydrążyć, a środek napełnić cukrem z cynamonem. Przygotować ciasto francuskie, rozwałkować je cieniutko i pokrajać w kwadraciki dwa razy tak duże jak jabłka, na każdy z kwadracików nasypać cukru, włożyć jedno jabłko, zawinąć wszystkie cztery rogi, zlepiwszy je na górze na krzyż. Miejscem złożonem ułożyć na blasze masłem wysmarowanej i wstawić do pieca miernie gorącego, obracająć je od czasu do czasu, aby się równo piekły. Gdy już prawie upieczone, obsypać je cukrem i wsunąć pod blachę aby się cukier zeszklił.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.