Jajka sadzone na occie

Według przepisu z 1895 r.

Czas przygotowania 5 minut
Czas gotowania 3 minut
Liczba porcji 1
Typ dania
Przepis z kolekcji
Składniki
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Jajka sadzone na occie, czyli jajka w koszulkach :-) Dla mnie najlepsze jeżeli podane są na sałacie i dobrym pieczywie :-) Prosta i szybka propozycja na śniadanie! Oryginalny przepis z 1895 ogranicza się do jednego zdania <3

Jajka sadzone na occie
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1895 roku

Zagotować szklankę wody z dwoma łyżkami octu w płaskim rądelku, dodać soli i spuszczać ostrożnie jaja ze skorupek, żeby się nie rozbiły, skoro białko się zetnie wyjmować durszlakową łyżką na półmisek.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
MB
Made by Wera
Robilam już tak jajka, pychota! :)
AK
Ala Kopczyńska
Jaka ilość wody?
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.