Jogurt z owocami

Czas przygotowania 5 minut
Czas gotowania 10 minut
Liczba porcji 4
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Kiedy lato w pełni rozkwita i w końcu mamy dostęp do świeżych owoców, to praktycznie każdego dnia korzystamy z sezonowych dobrodziejstw. W naszej kuchni masowo pojawiają się truskawki, borówki, maliny, brzoskwinie i mogę wymieniać tak jeszcze bez końca. Czerpiemy z lata maksymalnie!

Często na śniadanie lub na szybką przekąskę serwuję jogurt zblendowany z owocami, które akurat mam pod ręką. Jest to nie tylko szybki ale też i zdrowy nawyk. W przeciągu tych kilku ciepłych miesięcy należy się witaminowo uzbroić na te chłodniejsze i ciemniejsze dni, prawda? Dlatego też entuzjastycznie zareagowałam na zaproszenie na mały event organizowany przez markę Danone. Tak jak zawsze zwracam ogromną uwagę na skład etykiet, tak bardzo mnie ucieszyła nowa linia produktów, którą Danone wprowadza na rynek.

Wprowadzone już do sprzedaży nowe produkty wyróżniają się od innych maksymalnie prostym składem i co najważniejsze są w 100% zdrowe. Skład ogranicza się do 2-3 składników, nie ma ani grama dodanego cukru ani jakichkolwiek barwników czy ulepszaczy. Dobre, bo naturalne i proste. Na zaproszenie Danone pojechaliśmy w sobotę na kameralny ryneczek na warszawskim Tarchominie. Tam znaleźliśmy Smakobus, z którego można było otrzymać wybrany produkt naturalny zblendowany z przeróżnymi dodatkami, głównie owocami. Nowe produkty to Jogurt Naturalny delikatny (tylko 2 składniki mleko i bakterie), Kwaśne mleko które jest lekkie, kremowa Sana: Kwaśne mleko Bałkańskie i dobrze znany Kefir który jest orzeźwiający. Wszystkie produkty składają się z mleka i bakterii, a tak bardzo są różne w smaku. Mnie osobiście bardzo zainteresował produkt Sana:Kwaśne mleko Bałkańskie. Idealnie nadaje się do łączenia z owocami.

Oprócz tego podjęliśmy wyzwanie i stawiliśmy czoła zadaniom konkursowym :) Ja musiałam w przeciągu 10 sekund wymienić 5 miast rozpoczynających się na literę "D", a Bartek musiał wykonać 10 przysiadów. Za wykonanie zadania otrzymaliśmy kubeczki idealne do przygotowania w domu jogurtowego shake'a. Ty również możesz spotkać Smakobusa i wziąć udział w tym przyjemnym wyzwaniu albo chociaż spróbować nowych produktów :) W kolejne weekendy, w różnych miastach Polski będą odbywać się eventy promocyjne, każdy z innym motywem przewodnim. W weekend 30.05-1.06 Smakobus Danone będzie w Krakowie, 6-8 czerwca we Wrocławiu i 13-15 czerwca w Poznaniu. Daj znać, jeżeli spotkasz Smakobusa :)

Z naszego wypadu nagraliśmy video, które możesz zobaczyć wyżej.

Jogurt z owocami
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.