Kurczak pieczony

Według przepisu z 1838 r.

Czas przygotowania 15 minut
Czas gotowania 75 minut
Liczba porcji 6
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Są takie dni, kiedy obiad musi się zrobić "sam". Ostatnio na wszystko mam za mało czasu i nie wydaje mi się, że mam problem z organizacją. Tyle pracy i obowiązków się pojawiło w krótkim czasie, że po prostu nie mam możliwości, żeby stać w kuchni przez godzinę. Jednak niezależnie od nawału pracy obiad muszę zjeść. I Bartek też - z nim akurat jest tak, że jak nie zje o odpowiedniej porze to jest zły :D Staram się więc nie narażać :D W moje ręce ostatnio wpadła książka kucharska z 1835 roku. Są w niej prawdziwe perełki kulinarne. I zgadnijcie co? Za chwilkę poznacie przepis na pieczonego kurczaka :-)

Kurczak pieczony
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1838 roku

When you kill young chickens, pluck them very carefully, truss and put them down to a good fire, dredge and baste them with lard; they will take a quarter of an hour in roasting; froth them up, lay them on the dish, pour butter and parsley on, and serve them up hot.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
AW
Agnieszka Wintoniak-Czaja
No bardzo ładnie, takie przepisy to ja lubię
AW
Agnieszka Wintoniak-Czaja
Na pewno
Awatar
Lena Gryszko
Cieszę się ☺️ mam nadzieję, że będziesz korzystać ☺️
BS
Beata Seredyńska
Cos na dzisiejszy sobotni upalny dzien, zrobi sie prawie samo ;)
Awatar
Lena Gryszko
Super plan!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.