Lane faworki

Według przepisu z 1895 r.

Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 10 minut
Liczba porcji 40
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Czym jest lany chrust albo właśnie lane faworki? Zdecydowanie prostszą wersją tradycyjnych, dobrze nam znanych faworków. W przypadku lanego chrustu nie musimy używać wałka ani ugniatać ciasta :) Miksujemy kilka składników i wylewamy zygzaki z ciasta na rozgrzany tłuszcz. Cała filozofia :) A smak? Są idealnie chrupiące i maksymalnie uzależniające <3 To kto chce w kilka minut zrobić sobie faworki? :)

Lane faworki
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1895 roku

Sześć żółtek rozbić z cukrem i dosypać tyle mąki aby ciasto lało się z łyżki. Rozgrzać szmalcu, nabrać pełną łyżkę ciasta i zlewać to na szmalec obracając w różnym kierunku. Jak się już zrumieni z jednej strony, obrócić na drugą, następnie wyjąć na półmisek i posypać cukrem.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
MG
Magda Górecka
Świetny przepis. Bardzo szybko się robi. W smaku obłędne.
Awatar
Lena Gryszko
Masz jeszcze kilka? � Pokażesz jak Twoje wyglądają? �
MW
Marta Wyrwiak
poprostu super
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.