Napar imbirowy

Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 15 minut
Liczba porcji 4
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Kilka lat temu mama Bartka poczęstowała mnie najprawdziwszym naparem imbirowym. Od tamtej pory jakiekolwiek gorące napoje imbirowe, które są często serwowane w knajpach w okresie jesienno-zimowym, wypadają po prostu słabo.

Zaczynając od listopada i właściwie aż do marca z wielką chęcią pijemy w domu intensywnie imbirowy napój. Z dużą ilością cytryny i miodu. Rewelacyjnie rozgrzewa, bosko smakuje i chroni też przed przeziębieniem o ile zastosujesz się do poniższych porad. Prawda jest taka, że i miód i cytryna są bardzo wrażliwe na temperaturę więc aby zachować ich lecznicze właściwości to należy pamiętać o drobnych sprawach.

Napar imbirowy
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
TH
Tom Hetman
Warto dodawać imbir, taki świeży starty na tarce. Jak jest zima lub okres przeziębień, to dodaję trochę kurkumy, goździka, trochę szałwii i macierzankę. Oraz to co jeszcze jest pod ręką. Napar robię tak https://totemat.pl/jak-zrobic-zdrowy-napoj-leczniczy.../ czyli po prostu zaparzam napój z zwykłych ziół, dostępnych w domu. Co ciekawe od 10 lat nie chorowałem na przeziębienia.
BR
Bozena Roguszczak
Nie zwracam uwagi na literowki ale na zdrowy przepis
AP
Anna Pie
Przepis dobrze mi znany i lubiany :) Popraw literówki.
AM
Adam Magulski
Zwłaszcza to "opócz" strasznie razi w oczy...
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.