Beza z bitą śmietaną

Według przepisu z 1871 r.

Czas przygotowania 15 minut
Czas gotowania 90 minut
Liczba porcji 6
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Ile ja się naczytałam o robieniu bez. Za każdym razem inny przepis. A tutaj proszę bardzo łatwy, prosty przepis :D Wszystko jasne!

Bezy wychodzą chrupiące i lekkie :)

Beza z bitą śmietaną
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1871 roku

Oprócz wyżej podanego sposobu robienia jest jeszcze jeden, prędszy, trzeba tylko, aby białka były bardzo świeże i zimne. Pół funta cukru miałkiego, koniecznie spod maszyny, przesiać przez gęste sito, wsypać go w rondel, wlać pięć białek, jeżeli jaja duże, 6 jeżeli małe i ubijać ubijaczką w chłodnem miejscu. W 10 minut ubije się tak sztywna piana, iż ją nożem krajać można.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
UJ
Urszula Joachimiak
Super
EG
Elżbieta Gałązka Kurzacz
GODZINA PIECZENIA WYSTARCZY?
Awatar
Lena Gryszko
Elżbieta, wystarczy pod warunkiem że zostawisz beziki w piekarniku po godzinie po prostu wyłącz piekarnik, ważne żeby bezy się dobrze wysuszyły ☺️
EH
Edyta Hetmańczyk
Trochę mało chyba
Awatar
Lena Gryszko
Edyta, jeżeli zostawisz beziki w piekarniku na całą noc, to będzie dobrze u mnie to działa ☺️ Ważne, żeby po godzinie ich nie wyjmować z piekarnika, będą się dalej suszyć A Ty jak do tej pory piekłaś? ☺️
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.