Chleb francuski

Według przepisu z 1764 r.

Czas przygotowania 780 minut
Czas gotowania 30 minut
Liczba porcji 8
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Każdy chyba lubi francuskie bagietki i pieczywo, prawda? Dlatego jak zobaczyłam przepis na francuski chleb i w dodatku z 1764 roku to wiedziałam, że muszę go przetestować! Ten chleb jest wyjątkowo łatwy do zrobienia, dlatego że nie wymaga żadnego wyrabiania ani ugniatania ciasta. Wieczorem można sobie przygotować wszystkie składniki, wymieszać je i zostawić ciasto pod przykryciem na 12 godzin. Chleb sam się robi, sam rośnie, sam się piecze. Idealnie. Od dziś jest to jeden z moich ulubionych przepisów :) Mam nadzieję, że Wam też się spodoba!

Chleb francuski
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1764 roku

Take half a peck of fine flour, the yolks of six eggs and four whites, a little salt, a pint of ale yeast, and as much new milk made warm as will make it a thin light paste, stir it about with your hand, but be sure you don’y knead them; have ready six wooden quarts or pint dishes, fill them with paste (not overfull) let them stand a qyartet of an hour to rife, then turn them out into the oven and when they are baked raplp them. The oven must be quick.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
PS
Piękno Sztuki
Wygląda pysznie :)
Awatar
Lena Gryszko
Dzięki Wypróbuj koniecznie!
DK
Damian Kacprzak
Hej na pewno to ciasto na chleb ma 12 godzin wyrastać?
LI
Lucyna Iwanków
Grażyna Grażka Tyle godzin ciasto dojrzewa .Jest o wiele smaczniejsze
GG
Grażyna Grażka
Te 12 godz.to jakiś bzdury.po wyrośnięciu pieczemy.
AS
Aleksa Saliszewska
Basia :)
Awatar
Lena Gryszko
I jak? Podoba się Basi?
WP
Wędrówki po kuchni
Genialny
Awatar
Lena Gryszko
Dziękuję <3
BR
Beata Rzeźnik
Ciekawi mnie jak znajduje sz przepisy zdradz prosze sekret💋👄
Awatar
Lena Gryszko
Beatko, duuuużo szperania i szukania w różnych miejscach :)
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.