Jak przechowywać pierogi

Czas przygotowania 0 minut
Czas gotowania 0 minut
Liczba porcji 0
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Często otrzymuję pytanie: jak dobrze przechować pierogi? W zasadzie istnieje kilka sposobów mrożenia pierogów na Święta ale ja od lat praktykuję tylko jeden z nich i zawsze go wszystkim polecam.

Aby pierogi zachowały swój kształt i przede wszystkim smak najlepiej jest układać je na desce porządnie oprószonej mąką. Świeżo ulepione pierogi układamy obok siebie ale tak, żeby się nie dotykały. Następnie oprószamy je kolejną warstwą mąki i wstawiamy do zamrażalnika. Pierogi powinny się mrozić przez co najmniej godzinę. Następnie możemy je przełożyć do woreczka zamykanego strunowo.

Jeżeli lepisz od razu dużą ilość pierogów to na pierwszą warstwę pierogów oprószonych mąką możesz ułożyć bawełnianą ściereczkę i na niej wyłóż kolejną warstwę pierogów pamiętając o tym, że nie mogą się one ze sobą dotykać.

Co jeżeli pierogi przykleiły się do deski? W żadnym wypadku nie odrywaj ich na siłę. Jeżeli pierogi mocno się przymroziły, to odczekaj kilkanaście minut – zostaw deskę z pierogami w pokojowej temperaturze – zobaczysz, że z łatwością się odkleją od deski i nie uszkodzi się ciasto.

Niżej znajdziesz przepis na idealne ciasto na pierogi.

Ciasto pierogowe
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.