Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!
Tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami to danie, którego nie może zabraknąć na Wigilijnym stole. Niektórzy właśnie na tą potrawę czekają cały rok. Jednym Boże Narodzenie kojarzy się z zapachem cynamonu, innym z prezentami i choinką, a jeszcze innym właśnie ze smakiem pierogów z kapustą i grzybami.
Aby pierogi z kapustą i grzybami były naprawdę smaczne, to trzeba trochę poświęcić czasu na odpowiednie przygotowanie nadzienia. Suszone grzyby należy namoczyć, później je podgotować. Kapustę kiszoną gotujemy przez ok. 30 minut. I w końcu wszystko, razem z cebulką podduszamy na patelni przez kolejne 30 minut. Nadzienie doprawiamy, studzimy i dopiero wtedy zaczynamy lepić pierogi.
Aby pierogi z kapustą i grzybami miały ładny kształt i nie rozpadały się w trakcie gotowania można na brzegach zrobić tzw. falbankę.
Z poniższych składników wyszło 70 pierogów.
Składniki
Przygotowanie
Składniki
Przygotowanie
Ugotowaną kapustę kwaśną odcedzić na durszlak, jeżeli za kwaśna, przelać zimną wodą, potem wycisnąć przez serwetę do sucha i drobno usiekać. Do rondla dać 12 deka masła, 2 duże cebule posiekać jak najdrobniej i udusić w tem maśle; kapustę posiekaną włożyc do masła, opieprzyć białym pieprzem, posolić, wymieszać dobrze i pod pokrywką na wolnym ogniu dynstować przez pół godziny. Potem wyłożyć na półmisek, a gdy dobrze ochłódnie, robić pierożki, jak ze słodkiej kapusty. Jeżeli kto lubi, można dać grzybków siekanych. Podając na stół, oblać suto masłem lub młodą, świeżą słoniną.
Ile dni mogę trzymać te pierogi w lodówce bez mrożenia aby nadawały się do spożycia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.