Sernik zimowy z karmelem

Według przepisu z 1837 r.

Czas przygotowania 30 minut
Czas gotowania 65 minut
Liczba porcji 10
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Przed Wami sernik, który jest istną rozpustą dla zmysłów :) Raz, że sam sernik ma w sobie rodzynki, cynamon, mieloną gałkę muszkatołową i mielone migdały, co już powoduje, że idealnie wpisuje się w zbliżającą się zimową aurę, to jeszcze z wierzchu polany jest solonym karmelem i podsypany prażonymi orzechami pekan. Czy czegoś tutaj brakuje? :) Kochani, zapraszam Was na najlepszy zimowy sernik z sosem "słony karmel".

Techniczne kwestie: użyłam okrągłej foremki o średnicy 24 cm.

Słony karmel
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Sernik zimowy z karmelem
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1837 roku

Strain the whey from the curd of two quarts of milk; when rather dry, crumble it through a coarse sieve, mix it with six ounces of fresh butter, one ounce of powdered blanched almonds, orangeflower water, half a glass of raisin wine, a grated biscuit, four ounces of currants, nutmeg, and cannamon, in fine powder, and beat all the above with three eggs, and half a pint of cream, till quite light; fill the pattypans three parts full.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.