Tort czekoladowy z kremem czekoladowym i pralinami

Według przepisu z 1920 r.

Czas przygotowania 105 minut
Czas gotowania 16 minut
Liczba porcji 8
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Trzymajcie się mocno, bo przed Wami mnóstwo czekolady <3 Biszkopt jest czekoladowy i został nasączony likierem czekoladowym. Torcik przełożony jest kremem czekoladowym, na samym wierzchu widzicie rozpuszczoną gorzką czekoladę, pralinki czekoladowe obtoczone w kakao i wiórki z mlecznej czekolady. Rozpusta dla zmysłów <3

Bazą do tego tortu był przepis z 1920 roku. Jednak poszłam o krok dalej: tak jak w oryginalnej recepturze upieczony biszkopt należało polać glazurą czekoladową, ja postanowiłam przełożyć torcik czekoladowym kremem, a jego pozostałości wykorzystać do zrobienia pralinek. Lista składników jest bardzo krótka <3

Krem czekoladowy
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Tort czekoladowy z kremem czekoladowym i pralinami
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1920 roku

1/4 kg sklarowanego masła ucierać z dziesięciu żółtkami na pianę, dodać 1/4 kg cukru, 1/8 kg kakao w proszku, 12 dkg mąki i pianę z pozostałych białek. Wymieszać lekko i upiec w wolnym piecu. Po wystygnięciu oblać glazurą czekoladową.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.