Drożdżowe z czekoladą

Według przepisu z 1895 r.

Czas przygotowania 40 minut
Czas gotowania 40 minut
Liczba porcji 10
Typ dania
Rodzaj kuchni
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Czy jest coś lepszego niż kawałek ciepłego ciasta drożdżowego z czekoladą? Odpowiedź jest raczej prosta: oczywiście, że nie!

Jest to klasyczny przepis na ciasto drożdżowe z dodatkiem porządnej ilości czekolady.

Kiedyś ciasto drożdżowe było moją zmorą. Kompletnie mi nie wychodziło i strasznie się z nim męczyłam. Później pojechałam do Babci Helenki, która kiedyś pracowała w piekarni i ciasto drożdżowe potrafi robić z zamkniętymi oczami. Pokazała co i jak, wytłumaczyła o co chodzi i od tej pory drożdżowe zawsze wychodzi. Cud? Nie, to po prostu bezcenna wiedza Babci ❤️⁠

Jeżeli zdecydujesz się na przetestowanie tego przepisu, to daj znać na Instagramie :)

Drożdżowe z czekoladą
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1895 roku

Garniec mąki rozrobić 2 kwartami mleka i pół funtem drożdży rozpuszczonych w półkwarcie mleka. Gdy ciasto podrośnie, posolić, wlać 30 ubitych żółtek z białkami ubitymi na pianę i 2 funtami cukru, dosypać mąki tyle, aby ciasto było dostatecznie gęste i wybijać dopóki od ręki odstawać nie będzie. Następnie dodać 3 szklanki sklarowanego masła, pół funta rodzenków dużych, trochę kwiatu muszkatołowego dla zapachu i wybijać jeszcze. Gdy ciasto podrośnie, nałożyć na wysmarowane blachy, ubrać podłóg upodobania, a gdy podrośnie wstawić w piec.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.