Kurczak pieczony z nadzieniem

Według przepisu z 1910 r.

Czas przygotowania 20 minut
Czas gotowania 90 minut
Liczba porcji 8
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Uwielbiam dni, kiedy do naszego domu przyjeżdża rodzina. Jest głośno, co chwilę coś się dzieje, do późna rozmawiamy i generalnie jest po prostu radośnie. Jak tylko pojawia się okazja do spotkania, to z chęcią z niej wszyscy korzystamy. A jak jest dużo osób, to wiadomo, że obiad też trzeba przygotować troszkę większy. I umówmy się, nikt nie lubi stać całe dnie i noce w kuchni. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie duży, pieczony kurczak.

Znalazłam przepis na piecznego kurczaka "po polsku" z nadzieniem. Farsz jakim nadziewamy kurczaka okazał się strzałem w dziesiątkę. Dlatego bierzcie i korzystajcie z poniższego przepisu :)

Kurczak pieczony z nadzieniem
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Treść oryginalna przepisu z 1910 roku

Kurczęta nadziewane są wyborne, szczególniej gdy nie są zbyt wielkie. Przyrządza się je i piecze tak samo jak poprzenie, tylko przedtem trzeba nadziać je tartą bułką, do której dać bardzo dużo siekanego koperku i zielonej pietruszki, trochę soli i tyle surowego masła aby cała bułka dobrze się zatarła. Farszem tym wypełnić otwór brzuszny.

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
KK
Krystyna Kornatowska
Wyglada rewelacyjnie i napewno wspaniałe smakuje,napewno upieke.
Awatar
Lena Gryszko
Pochwal się zdjęciem wtedy! �
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.