Zawijaniec pizzowy

Według przepisu z 1889 r.

Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 30 minut
Liczba porcji 4
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Wypiek, który zawsze się udaje i który zawsze wszystkim smakuje. Serwuję go chętnie w dni powszednie ale też i podczas spotkań z bliskimi. Idealnie się też sprawdza jako jedno z dań na przyjęcie. Nie znam osoby, której by to nie smakowało i wielokrotnie otrzymywałam prośby, żeby opublikować w końcu na to przepis :)

Nadzienie zawijańca pizzowego składa się z kilku składników i jest to koniecznie: sos pomidorowy, świeża bazylia, oregano, mozarella i może być też ulubiona szynka albo salami. Wersja bezmięsna też jest bardzo smaczna i polecam ją wszystkim wege-miłośnikom! Do przygotowania zawijańca pizzowego możesz użyć kupione ciasto do pizzy – wtedy przygotowania zajmą dosłownie 15 minut :) Z jednego ciasta wyjdzie porcja dla 4 osób.

Zawijaniec pizzowy
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
Tego przepisu jeszcze nikt nie skomentował. Może Ty rozpoczniesz dyskusję? Śmiało!
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.