Pizza z patelni czyli PanPizza

Czas przygotowania 600 minut
Czas gotowania 15 minut
Liczba porcji 4
Typ dania
Reklama

Spieszy Ci się? Możesz pominąć wstęp!

Pizza na puszystym cieście wypiekana na patelni czyli prawdziwie amerykańska PanPizza. Nie powiem, trzeba swoje odczekać – bo ciasto nie lubi się spieszyć i potrzebuje kilka godzin na wyrastanie ale pocieszające jest to, że samo rośnie. Najlepiej jest nastawić ciasto wieczór wcześniej i zostawić je na całą noc lub przyszykować je rano.

Sos pomidorowy jest tutaj jednym z ważniejszych składników i nieskromnie powiem, że jest to genialny sos. Nigdy wcześniej nie wyszedł tak dobry i aromatyczny. Sos rozprowadzam aż po same brzegi i daję go naprawdę dużo.

Co do dodatków, to tutaj dużo zależy od Twoich upodobań. U nas na pizzy pojawiły się plasterki pikantnej pepperoni, karmelizowana cebulka, pomidorki koktajlowe i koniecznie mozarella ale ta sucha, w kawałku a nie w zalewie. Na koniec kilka listków świeżej bazylii.

Po upieczeniu brzegi pizzy są przyjemnie chrupiące, ciasto mięciutkie a ser idealnie się ciągnie.

Pizza z patelni czyli PanPizza
Porcji

Składniki

Uwaga! Ilość składników dla tej liczby porcji została wyliczona automatycznie.
Reklama

Przygotowanie

Awatar
Lena Gryszko
Jestem inicjatorką PrzepisyTradycyjne.pl. Gotowanie jest moją pasją. Będąc jeszcze małą dziewczynką chętnie sięgałam po garnki. Kuchnia jest dla mnie miejscem, w którym czuję się wolna, zdaję się na swoją intuicję ale też i wiedzę. Uwielbiam karmić innych i być karmioną. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrego jedzenia.
Dołącz do dyskusji
JD
Joanna Dede
Ile osób nakarmię takimi dwoma pizzami?
Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gryszko.com – Bartosz Gryszko podanego przeze mnie adresu e-mail oraz adresu IP oraz korzystanie z plików cookie w celu ułatwienia uwierzytelniania i zamieszczania komentarzy. Oświadczam iż zapoznałem się z polityką prywatności ora regulaminem.